Kompostovatelné obaly Envira® nepředstavují žádnou ekologickou zátěž, nejsou vyrobeny z ropných produktů a po ukončení životnosti obalu je lze plně kompostovat. Kompostovatelné obaly jsou řešením pro budoucnost.

Kompostovatelné obaly Envira

Envira

Kompostovatelné obaly EnviraNa rozdíl od běžných plastů, které jsou vyráběny z látek získávaných z neobnovitelných zdrojů, jako je ropa nebo zemní plyn, jsou kompostovatelné materiály Envira vyráběny pouze ze surovin získávaných ze zdrojů plně obnovitelných (např. kukuřice, brambory, sója).

Výraznou předností kompostovatelných materiálů je nulová zátěž pro životní prostředí po skončení jejich životnosti. Tyto materiály na rozdíl od běžných plastů nekontaminují přírodu nebezpečnými látkami, ale navracejí do půdy důležité živiny (rozpadají se na biomasu, vodu a CO2).

Kompostovatelné plasty Envira mají lepší vzhled a vyšší pevnost než polyetylen (PE). Jsou také vhodné pro uchovávání potravin – na potravinách uzavřených v klasických fóliích se již po několika hodinách vyskytují spóry plísní, což se u prodyšných kompostovatelných materiálů neděje. Obaly Envira také pohlcují nepříjemné zápachy. Jsou proto vhodné pro domácí třídění bioodpadu.

 Výhody obalů Envira

pdf Katalog divize kompostovatelných obalů Envira

Biosáčky Envira

Biopytle Envira

Biotašky Envira

sacky pytle tasky


 Vaše dotazy posílejte na envira@tart.cz. Více informací na www.envira.cz.