Dlouhodobá činnost firmy TART, s.r.o. v oblasti balení, široký sortiment strojů i materiálů, sehraný tým kvalifikovaných specialistů, široká distribuční síť a ověřené technické i odborné kontakty vytváří ideální prostředí pro komplexní řešení obalových potřeb zákazníků.

Komplexní balení

Naši pracovníci úspěšně zpracovávají náročné požadavky spotřebního, skupinového i přepravního balení výrobků s využitím vratných i nevratných obalových prostředků. Odvětví, kde se tento druh obalů používá nejvíce, jsou automobilový a elektrotechnický průmysl.

Veškeré obalové aplikace vznikají a jsou testovány  v našem designerském centru, kde spojením nejrůznějších obalových materiálů vznikají unikátní obalová řešení přímo na míru potřeb zákazníků.

V rámci komplexního balení nabízíme našim zákazníkům dodávky obalů Just In Time. V rámci tohoto servisu jsou zákazníkovy dodávány konkrétní obaly v době, kdy je potřebuje a v mnoštví v jakém je potřebuje. Zákazník tak ušetří náklady spojené s udržovanáním skladových zásob nevyužívaných obalů.


Navštivte náš web zaměřený pouze na komplexní balení - www.komplexnibaleni.cz.Systém V.I.C.O

Systém V.I.C.O.® (Value Inside Checkpoint Outside) je integrovaný systém vratných obalů vyrobených zákazníkovi na míru.


Vývoj obalů

Disponujeme vlastním designerským centrem, kde tým špičkových designerů vyvíjí a testuje nová řešení. Můžeme tak vyrobit obaly na míru dle potřeb zákazníka.


Základní materiály

Pro výrobu spotřebitelských, přepravních a skladovacích obalů využíváme řadu moderních i tradičních materiálů. Tyto materiály odpovídají nejvyšším nárokům na ochranu výrobků, lze je vzájemně kombinovat a mají celou řadu specifických vlastností.


Boxy

Plastové boxy vyrábíme v široké škále provedení podle konkrétních potřeb zákazníků. V kombinaci s ostatními materiály zajišťují stoprocentní ochranu baleného zboží. Plastové boxy navíc umožňují jednoduchou manipulaci a skladování (stohování).


Megaboxy

Velkoobjemové skládací boxy nahrazují obvykle ocelové kontejnery a mřížové boxy (gitterboxy). Skládají se ze 3 částí: z víka, palety a skládacího ochranného pláště. Při své nízké hmotnosti mají megaboxy vysokou nosnost a pevnost.


Obaly z expandovaných materiálů

Obaly jsou vyráběny vstříknutím materiálu do formy vyrobené dle požadavků zákazníka. Jde o lehké obaly s výbornými ochrannými vlastnostmi, omyvatelné a plně recyklovatelné. Používají se jako samonosné rámy a boxy nebo jako vložky do vnějších plastových nebo kartonových obalů.


Laminované pytle, sáčky

Vyrábíme laminované obaly z několika druhů materiálů. Laminované pytle a sáčky (lamibagy) se nejčastěji používají jako ochrana proti poškrábání produktů (monitorů, obrazovek, PC komponentů apod.) Laminované materiály v sobě spojují výhody několika typů obalů.


Lepenkové krabice

Lepenkové krabice představují v současnosti nejužívanější typ vnějšího obalu. Usnadňují logistiku a spolu s vnitřními ochrannými prvky jako jsou rastry, výplně, fixace apod. chrání produkt během manipulace a uskladnění.


Tvarovky a fixace

Tvarovky a fixace slouží zejména pro fixaci různých součástí v automobilovém, elektronickém nebo strojírenském průmyslu. Používají se nejčastěji v kombinaci s plastovou nebo lepenkovou krabicí. Sváření pěnového PE umožňuje výrobu složitých designů. Tento typ obalu je vhodný pro menší a střední série výrobků.


Vakuově tvarované obaly

Jde o přepravní a automatizační přepravky, podložky a proložky. Tyto výplně se vyznačují vysokou pevností a velkou přesností, a to i u tvarově složitějších výrobků. Vakuově tvarované obaly jsou vhodné pro větší série výrobků.


Ochranné samolepicí fólie

Ochranné fólie jsou přilepeny přímo na chráněnou část produktu a zabraňují tak jeho poškrábání, pošpinění nebo přenesení elektrostatického náboje. Nejčastěji se aplikují na pohledové části produktu. Chrání sklo, plast, kov, vzácná dřeva, porcelán apod.


Rastry a mřížky

Rastry a mřížky slouží k fixaci a oddělení jednotlivých kusů výrobků. Jsou konstruovány jako skládací nebo na principu plastového boxu se dnem.


Proložky

Proložky se používají jako ochranná vrstva mezi rastry, nejčastěji do boxů a do kovových a dřevěných konstrukcí. Proložky je možné opatřit výseky nebo 3D fixacemi pro uchycení produktů.


Šité vložky

Šité vložky slouží jako ochrana proti poškrábání pohledových dílů. Mohou být ve formě návleku, vložky do boxu nebo samostatného obalu.


Kovové konstrukce

Kovové konstrukce slouží jako nosný prvek pro uložení součástek během výrobního nebo logistického procesu. Jsou vyrobeny podle požadavku zákazníka a jeho nároků na nosnost, manipulační vlastnosti a druh baleného výrobku.


Palety

Palety významným způsobem usnadňují kompletaci a manipulaci s výrobky. Vedle dřevěných (standardních) palet nabízíme také plastové, polystyrenové nebo papírové palety. Palety tak mohou být lépe stohovatelné, lehčí, omyvatelné, trvanlivější apod.


REFERENCE

Nejlepším důkazem kvality našich služeb a produktů v rámci divize komplexního balení jsou spokojení obchodní partneři, kteří s námi dlouhodobě spolupracují:

 • AUTOMOTIVE LIGHTING
 • BOSCH DIESEL
 • CONTINENTAL
 • FAURECIA
 • FOXCONN
 • HONEYWELL
 • HVCC
 • INVENTEC
 • MAGNA
 • MANN+HUMMEL
 • MEOPTA
 • PANASONIC
 • PIERBURG
 • SIEMENS
 • ŠKODA AUTO
 • TPCA
 • VALEO
 • VARROC LIGHTING SYSTEMS
 • WISTRON

A mnoho dalších...Více informací na www.komplexnibaleni.cz   

pdf Katalog divize komplexního balení