Zalepovací stroje patří k nejlevnějším prostředkům automatizace v oboru balení, jejich přínos z hlediska ekonomického (návratnost investice) však patří k nejvyšším.

Zalepovací stroje nahrazují ruční uzavírání kartonových krabic samolepicími páskami.

Zalepovací stroje

Přednosti strojního zalepení jsou zejména:

  • rychlost uzavření krabice samolepicí páskou
  • úspora lidské práce
  • možnost oboustranného uzavření současně (horní i spodní lepení), odpadá nutnost přípravného zalepení spodních klop
  • možnost automatizace procesu (zařazení zalepovacích strojů do automatických linek)
  • kvalita lepení a estetická úroveň uzavřené krabice

Podmínkou použití zalepovacích strojů je, že lepený spoj musí být uprostřed klopové krabice. Dále pak kartonové krabice musí výškou a šířkou odpovídat rozměrovým limitům zalepovacích strojů.

Dodáváme jednoduché poloautomaty i bezobslužné automaty do transportních a balicích linek. Zalepovací stroje jsou v automatických linkách s výhodou kombinovány s jinými způsoby zabezpečení zboží v kartonových krabicích, zejména s aplikací vázacích PP pásek nebo s dodatečným přebalením teplem smrštitelnou PE fólií.

Samozřejmostí je možnost dodávek spotřebních materiálů – samolepicích pásek (transparentních, barevných, s potiskem firemním logem, s údaji o dodavateli, apod.).Nabídka zalepovacích strojů:

EXPACK 103

Univerzální, robustní, jednoduchý poloautomatický zalepovací stroj. Vyhledávaný pro svou spolehlivost, jednoduchou obsluhu i údržbu. Nejprodávanější model v sortimentu zalepovacích strojů.

pdf  Expack 103EXPACK 105

Zalepovací stroj s automatickým přizpůsobením na rozměr kartonové krabice. Může být provozován jak poloautomaticky (s obsluhou), tak v plně automatických bezobslužných balicích linkách. Vhodný pro provozy s různorodou skladbou výrobků a s častými změnami velikosti lepených kartonů.

pdf  Expack 105EXPACK 138

Automatický zalepovací stroj se samočinným uzavíráním horních klop kartonu. Robustní a přitom jednoduchý uzavírací mechanismus ovládaný pneumaticky. Vhodný pro provozy s vysokou kapacitou balení a pro velké série kartonů téže velikosti.

pdf  Expack 138Pro více informací o našich strojích kontaktujte naše specialisty na adrese stroje@tart.cz nebo telefonicky na číslech +420 724 229 342 (Morava) a +420 602 571 253 (Čechy).

Další informace naleznete také na www.strojenabaleni.cz