Páskovací balicí stroje nachází uplatnění v široké škále aplikací, od zabezpečení lepenkových (kartonových) krabic, přes různé formy skupinového spojení produktů až po náročné aplikace vázacích pásek pro fixaci zboží na paletě.

Obvykle se na páskovacích strojích používají plastové PP (polypropylen) a PET (polyester) pásky, které mohou ve většině případů nahradit i ocelové vázací pásky.

Páskovací stroje

Kdy se vyplatí uvažovat o pořízení balicího stroje na plastovou vázací pásku:páskovací stroj

  • bezpečné uzavření zboží v kartonových obalech (zajištění proti neoprávněnému vniknutí)
  • fixace zboží na paletě, kde není možno použít stretch fólii (např. z důvodu navlhnutí zboží pod fólií)
  • fixace zboží na paletě, kde je nutno lisováním maximálně redukovat jeho objem (kartonáž)
  • fixace zboží na paletách atypických rozměrů nebo o vysoké hmotnosti (kdy paletu se zbožím nelze umístit na točnu ovíjecího stroje nebo pod ovinovací rameno)
  • skupinová balení tiskovin (novinové balíky, stohy lepenkových přířezů, aj.)
  • skupinová balení výrobků, kde z ekonomických důvodů nelze použít teplem smrštitelnou fólii
  • náhrada ocelových vázacích pásek, např. u zboží, které transportem redukuje objem (stavební materiály) – ocelové pásky se uvolňujíPáskovací stroje dodáváme v široké škále, od jednoduchých a levných páskovacích strojků a poloautomatů po vysokokapacitní plně automatické s možností komunikace s okolními částmi transportních a balicích linek. Základní technické provedení páskovacích balicích strojů jsme schopni modifikovat podle přání zákazníků.

Samozřejmostí je možnost dodávek spotřebních materiálů – plastových vázacích pásek PP i PET.Naší prioritou je maximální spolehlivost dodávaných páskovacích strojů, jejich dlouhodobá životnost, pohotovost servisu a dostupnost náhradních dílů. Našimi dodavateli jsou osvědčení světoví výrobci.Nabídka páskovacích strojů

H-45L Helios

Ruční bateriový páskovací stroj pro páskování objemných balíků nebo zboží na paletě vázací páskou PP nebo PET. Neocenitelný balicí stroj v případech, kdy je potřebná mobilita páskovacího zařízení. Ideální z hlediska poměru kvalita / cena.

 pdf  H-45L HeliosFROMM P318 a FROMM P328

Velmi kvalitní ruční bateriové páskovače s vysokou sílou utažení vázací pásky (P328 až 2400 N). Aplikací vázacích pásek s vysokou pevností lze úspěšně nahradit pásky ocelové.

pdf FROMM P318

pdf FROMM P328


TP-202

Nejprodávanější balicí stroj v této kategorii. Ekonomicky velmi výhodný, přitom spolehlivý robustní stolní páskovač pro páskování kartonů (např. poštovní balení) i jiných předmětů (svazky tiskovin, novinové balíky, apod.). Z hlediska obsluhy zcela jednoduchý, bez zvláštních nároků na údržbu. Vhodný pro menší a střední série balení.

 pdf   TP-202TP-202 MH

Jednoduchý poloautomat pro horizontální (vodorovné) páskování. Použitelný pro páskování zboží na paletách PP páskami. Vyrábí se v provedení se síťovým nebo bateriovým napájením. Stroj je mobilní, s pojezdovými koly. pdf  TP-202 MHTP-202 MV

Poloautomatický balicí stroje pro vertikální (svislé) páskování. Možnost použití PP pásek (TP-202MV). Stroje jsou vhodné pro menší série. Možnost bateriového napájení (TP-202MVB), výhodou je mobilita strojů.

 pdf TP-202 MVTP-6000

Jednoduchý, robustní automatický páskovací stroj pro široké vázací PP pásky. Rámový obvaděč umožňuje pohodlnou práci – obsluha má při manipulaci s výrobkem obě ruce volné. Vynikající z hlediska užitných vlastností při velmi příznivé ceně. Nejprodávanější model mezi rámovými automaty.

 pdf  TP - 6000TP-601 Tauris

Technicky dokonalý rámový automat pro široké vázací pásky splňující požadavky náročných uživatelů. Technické vlastnosti řadí tento stroj ke špičce mezi rámovými automaty. Využití v provozech s vyšší kapacitou balení.

 pdf  TP - 601 TaurisTP - 702 Mercury

Špičkový rámový automatický stroj s parametry splňujícími nejpřísnější požadavky (rychlost, spolehlivost). Použitelný pro úzké vázací PP pásky. Vhodný pro provozy s vysokými požadavky na kapacitu balení.

 pdf TP-702 MercuryOR60

Automatický páskovací stroj OR60 je určený pro horizontální páskování paletizovaných produktů. Stroj je vybaven posuvnou páskovací hlavou a středícím zařízením, které tlačí balené produkty k sobě. Páskovací stroj OR60 provádí jeden nebo i více úvazků na paletě. Výhodou této páskovačky je, že nepotřebuje k činnosti tlakový vzduch.

 pdf leták stroje OR60


VR80

Páskovací automat VR80 je určen pro vertikální (svislé) páskování paletizovaných produktů různé velikosti. Stroj je vybaven patentovanou páskovací hlavou MS500 a využívá horní systém spojování vázací pásky. tento páskovací stroje se uplatní především tam, kde nelze využít svařování na boční stěně palety.

pdf leták stroje VR80

Reisopack 2100

Automatický páskovací stroj pro svislé páskování palet s bočním rámem (obvaděčem). Vhodný pro zařazení do automatických dopravních tratí. Vybaven řídicím systémem s možností komunikace s okolními prvky linky. Určen pro balicí provozy s vysokou kapacitou.

 pdf Reisopack 2100Reisopack 2200

Robustní automatický páskovací stroj pro svislé páskování palet s horním rámem. Vhodný pro zařazení do automatických dopravních tratí jakéhokoliv typu. Vybaven řídicím systémem s možností komunikace s okolními prvky linky. Určen pro balicí provozy s vysokou kapacitou.

Možnost zákaznických modifikací (lisovací přítlak, zakázkové rámy různých velikostí).

 pdf  Reisopack 2200

 Reisopack 2900

Programovatelný robustní páskovací stroj pro vodorovné páskování palet. Možnost zařazení do plně automatických linek, vč. komunikace s okolními prvky. Pro balicí provozy s vysokou kapacitou. Možnosti nestandardních (zakázkových) modifikací.

pdf  Reisopack 2900Pro více informací o našich strojích kontaktujte naše specialisty na adrese stroje@tart.cz nebo telefonicky na číslech +420 724 229 342 (Morava) a +420 720 934 593 (Čechy).

Další informace naleznete také na www.strojenabaleni.cz