Ovinovací stroje jsou určeny pro balení zboží na paletách do průtažné (tzv. „stretch“) fólie.

Stretch fólie zajišťuje fixaci výrobků na paletě a také jejich ochranu před vnějším poškozením a znečištěním (prachem, navlhnutím). Tento způsob zabezpečení výrobků patří mezi nejběžnější, nejjednodušší a nejlevnější.

Ovinovací stroje

Proč ovinovací stroj?

Oproti ruční práci se stretch fólií, ovinovací stroje přináší tyto výhody:

  • vyšší kvalitu zabalení
  • nižší náklady na balicí materiál (úsporu stretch fólie)
  • úsporu lidské (manuální) práce
  • vyšší rychlost zabalení zboží
  • možnost balení atypických (zejména velmi vysokých) palet
  • opakovatelnost (tj. zabalení palet vždy stejným způsobem s totožnými parametry)

Ovinovací balicí stroje dodáváme v široké škále, od jednoduchých a levných poloautomatů po vysokokapacitní plně automatické linky nebo atypické speciální ovijecí stroje s jednoúčelovým použitím. Základní technické provedení ovinovacích balicích strojů jsme schopni modifikovat podle přání zákazníků.

Naší prioritou je maximální spolehlivost dodávaných zařízení, jejich dlouhodobá životnost, pohotovost servisu a dostupnost náhradních dílů.


Naše nabídka:

FP BOX

Ovinovačka FP BOX je určena pro balení zboží menších rozměrů a menší hmotnosti (zavazadla, krabice apod.) do fixační průtažné (tzv. stretch) fólie. Jedná se o speciální balicí stroj s konstrukcí přizpůsobenou pro ruční manipulaci se zbožím.

pdf FP BOX
Spinny S140 / S140TP

Nejprodávanější balicí stroj v kategorii ovinovacích poloautomatů. Velmi levný, přitom spolehlivý, s minimálními provozními nároky. Jednoduchý z hlediska požadavků na kvalifikaci obsluhy. Určen pro nižší a střední kapacitu balení.

 pdf  Spinny S140/S140TP


Spinny S300 / S300TP

Programovatelný poloautomat s motorickým předepínáním fólie. Vynikající z hlediska úspor spotřeby fólie, přitom cenově dostupný. Pro střední a vyšší kapacitu balení.

 pdf  Spinny S300/S300TP


FP 10 / FP 10-T ULTRA

Úsporný ovijecí poloautomat s univerzálním využitím. Možnost vybavení stroje řadou nadstandardních doplňků pro zkvalitnění vlastního procesu balení (včetně motorického předepínání fólie). Vhodný pro všechny aplikace nezávisle na kapacitních požadavcích. Podle konkrétní situace se volí potřebná výbava zařízení.

 Ovinovací strojpdf  FP 10 / FP 10-T


Spinny S500

Programovatelný automat pro samostatnou instalaci (mimo dopravní linku). Obsluha pouze ukládá nezabalené a odebírá zabalené palety z točny. Všechny ostatní operace (včetně přiložení, ustřižení a tepelné fixace konce fólie) provede stroj automaticky. Možnost startování stroje pomocí dálkového ovládání (např. z pozice řidiče VZV).

 pdf Spinny S 500


Spinny S2200 / S2300

Robustní spolehlivý automat s rotující točnou, určený pro implementaci do automatických linek s poháněnými válečkovými dopravníky. Balicí stroj Spinny je vybaven řídicím systémem včetně možnosti komunikace s okolními prvky linky. Pro vysoké kapacity balení.

 pdf Spinny S2200/S2300


Rotax S3200 / S3300

Poloautomat s rotujícím ramenem použitelný zejména při balení atypických palet, které nelze umístit na rotující točnu pro extrémní rozměry nebo hmotnost palet. Stroj s univerzálním využitím.

 pdf Rotax S3200 / S3300


Rotax S5200 / S5300

Robustní spolehlivý ovinovací automat s rotujícím ramenem pro začlenění do bezobslužných linek s poháněnými dopravníky. Zcela univerzální stroj vhodný pro všechny druhy poháněných tratí (válečkové, řetězové, deskové, atd.). Vybaven řídicím systémem s možností komunikace s okolními prvky linky. Určen pro balicí provozy s vysokou kapacitou.

 pdf Rotax S5200/S5300


Raptor

Špičkový automat pro balicí provozy s extrémními požadavky na kapacitu, kvalitu zabalení a úsporu balicí fólie. Principem činnosti je rotace prstence kolem balené palety. Určen pro implementaci do plně automatických linek s možností komunikace s okolními prvky linky. Pro svou provozní spolehlivost nachází uplatnění v nejnáročnějších provozech.

 pdf Raptor


Junior R / Meister R / Senior R

Speciální balicí automaty vyvinuté pro ovinování toroidních výrobků (cívky kabelů, drátů, plechů, apod.). Lze využít aplikaci speciálních balicích materiálů (vedle standardní stretch fólie také papír, PE fólie, aj.) a dále možnost balení dvěma druhy balicích materiálů současně (např. papír + PE fólie).

 pdf Junior R / Meister R / Senior R


R9.42 / R9.62 / R9.100 / R9.140

Poloautomaty pro horizontální ovinování. Určeny pro balení dlouhých výrobků do úzké stretch fólie (125 – 250mm), případně pro fixaci svazků nebo stohů výrobků v určeném místě (např. na začátku a konci svazku). Pro nízké a střední kapacity balení.

 pdf R9


Ring

Výkonný plně automatický balicí stroj pro horizontální ovinování. Vybaven špičkovou technologií umožňující extrémní výkon a vysokou kvalitu při vynikající spolehlivosti balicího zařízení. Možnost zařazení do bezobslužných výrobních a balicích linek.

 pdf Ring

 

Leonardo

Robot s vlastním pojezdem pracující na principu objíždění kolem stojící palety. Napájení pomocí dobíjecích akumulátorů. Ideální pro balení extrémně rozměrných palet nebo v případech, kde je potřeba mobilita balicího zařízení. Vhodný při nižších požadavcích na kapacitu balení.

 pdf Leonardo

Pro více informací o našich strojích kontaktujte naše specialisty na adrese stroje@tart.cz nebo telefonicky na číslech +420 724 229 342 (Morava) a +420 720 934 593 (Čechy). Další informace naleznete také na www.strojenabaleni.cz