Divize obalových materiálů vyrábí a dodává široké spektrum obalů z různých materiálů a pro různá použití. Nabízíme všechny možné obalové materiály: kartonáž, PE fólie, stretch fólie, bublinková fólie, PO fólie, vázací páskylepicí páskypěnový PEpolystyren a mnoho dalších obalů. Stabilně držíme skladem více jak tisíc položek.

Obalové materiály

V naší nabídce najdete komplexní sortiment obalů

Komplexní nabídka obalů

Naše nabídka obalových materiálů:

Kartonáž a lepenka

Vyrábíme kartonové obaly a lepenkové obaly dle katalogu FEFCO nebo jako řešení přímo na míru zákazníkům. Vyrábíme klopové krabice, víkové krabice, mřížky, fixace, přepravní obaly, skupinové balení i speciální obaly. Obaly z vlnité lepenky můžeme potisknout čtyřbarevným tiskem. Díky designerskému centru umíme navrhnout, vyrobit a dodat i ta nejnáročnější řešení. Nabízíme také vlnitou lepenku ve formě archů.


Nasávaná kartonáž

Papírové obaly z nasávané kartonáže jsou ideálním ochranným prostředkem s celou řadou výhod. Jsou pevné, pružné a výborně absorbují nárazy a otřesy. Jsou také flexibilní a díky tomu z nasávané kartonáže vyrobíme obal téměř na cokoli.


Fixační fólie (stretch fólie)

Fixační průtažné (stretch) fólie nahrazují fixaci zboží vázacími páskami nebo paletizačními pytli zejména pro balení zboží na paletách. Stretch fólie ruční, stretch fólie strojní, příslušenství pro stretch fólii. Dodáváme fólie v různých šířkách a průtažností až 300%.


Bublinková fólie

Jsme největší výrobce bublinkové fólie v ČR! Bublinkovou fólii vyrábíme pod značkou BUFO barrier. Bublinková fólie je vyrobena z nízkohustotního polyetylénu. Je to moderní, čistý, snadno použitelný, ohebný a pružný obalový materiál. Bublinková fólie BUFO barrier je použitelná pro mnohé aplikace v balení - od ochrany povrchů a prokládání, až po vytváření ochranných polštářků a výplně prázdných prostor.


Polyetylenové (PE) fólie

Vyrábíme polyetylénové teplem smrštitelné LDPE fólie, které nachází široké použití v mnoha oblastech průmyslu při fixaci a ochraně zboží od skupinového až po paletové balení. Vhodné pro poloautomatické i automatické, spotřebitelské i průmyslové balení různého zboží.

 


Pěnový polyetylen

Pěnový polyetylen (EPE) je nepromokavý, mechanicky odolný, chrání proti opakovaným otřesům, zdravotně nezávadný, mimořádně chemicky odolný a plně recyklovatelný. Využití zejména při ochranném balení nábytku, elektroniky, automobilových součástek a dalších produktů.


Polyolefinové fólie

Polyolefinové teplem smrštitelné fólie Cryovac a t-shrink puro zajišťují mimořádný vizuální vzhled baleného zboží. Díky své výjimečné pevnosti, pružnosti a tvarové paměti jsou vhodné pro ochranné a skupinové balení.


Lepicí balicí pásky

V našem sortimentu naleznete širokou nabídku lepicích pásek pro různé druhy použití. Nabízíme lepicí pásky pro ruční i strojní lepení, transparentní, barevné i potištěné, s různými druhy lepidla i nosiče. Jsme výhradní zástupce kvalitních pásek Müroll pro český trh.


Technické pásky

Oboustranné lepicí kobercové pásky slouží především k snadnému a pevnému zafixování koberců k podlaze v domácnostech i kancelářských prostorách.  Maskovací (krepové) pásky nachází využití při nátěrech a lakování jako ochrana před nežádoucím potřísněním barvou nebo lakem.  Oboustranně lepicí pásky najdou široké uplatnění ve všech odvětvích průmyslu, např. jako montážní pásky.


Vázací pásky

Vázací pásky slouží k upevnění nebo přepásání hotových průmyslových výrobků, jednotlivých kartonů nebo zboží na paletách. Vázací PP pásky jsou vyrobeny z polypropylenu, vázací EPP pásky jsou ražené polypropylenové pásky s vysokou průtažností (cca 28%) a zpětnou pamětí. Polyesterové vázací pásky PET se vyznačují především vysokou pevností. Polyesterové vázací pásky PES jsou moderní a ekologickou náhradou za pásky ocelové.


Výplně a fixace

Nabízíme speciální fixace a výplně používané při balení do krabic, které chrání zabalené výrobky proti nárazům a poškozením zejména během přepravy a manipulace. Systémy Fill-Air, NewAir a RapidFill vytvářejí vzduchové polštářky různých tvarů a velikostí. Fixační membrány Korrvu tvoří fólie s vysokou průtažností, která je přilepena ke kartonu speciálním lepidlem. Křehký výrobek je bezpečně fixován fólií - protiskluznou elastickou membránou - přímo ke kartonu. Produkty lze také chránit pomocí muchlaného papíru ze systémů FasFil nebo ProPad.


Pěnové výplně Instapak

Polyuretanové pěny Instapak® jsou skvělou ochranou pro Vaše výrobky. Jde o PUR pěnu vstříknutou do speciálních sáčků, kde při tuhnutí zvětšuje svůj objem, obtéká výrobek a vyplňuje volný prostor v kartonu, ve kterém je uložen výrobek. Pěny INSTAPAK se dělí dle hustoty a způsobu aplikace.


Teflonové materiály

Skleněná tkanina potahovaná teflonem (PTFE) s mimořádnými fyzikálně - mechanickými vlastnostmi, zejména tepelnou odolností. Teflonové tkaniny se používají v mnoha odvětvích zpracovatelského průmyslu.


Polystyren

Polystyren je lehký, odolný materiál vhodný k balení křehkých výrobků a součástí. Vedle standardizovaných obalů nabízíme také výrobu polystyrenových obalu (tvarovek) přímo podle potřeb zákazníka.


Nolco-flex

Flexibilní alternativa k těžkým, lámavým dřevěným bedněním. Chcete-li bezpečně balit kabelové bubny o váze několika tun, cívky, jejichž povrch je citlivý na mechanické poškození, válce, tyče, roury nebo lana – NOLCO-FLEX se osvědčil jako ideální ochrana proti mechanickému poškození nebo jiným fyzikálním vlivům.


FixNet

FixNet® Cover 2.0 je unikátní řešení společnosti TART. Jedná se o vratné resp. opakovatelně po­užitelné obalové systémy pro fixaci zboží na paletě. FixNet® Cover 2.0 plně nahrazují stretch fólie.


Proplast

Proplast jsou polypropylenové dutinkové desky. Jde o moderní, ekologickou alternativu nevratných obalů, vyrobených z extrudovaného polypropylenu. Proplast je vhodný k ultrazvukovému svařování, ohýbání za tepla, mechanickému spojování a děrování. Slouží jako proklady, boxy, rastry, fixace apod.


Balicí papíry

Balicí papíry jsou efektivní balicí materiál, který se lehce aplikuje a je levný. Také je možné zvýšit jeho užitné vlastnosti laminací nebo povrchovou úpravou (nátěrem). Nabízíme také antikorozní balicí papír pro dlouhodobou ochranu kovových částí.


Dřevěné obaly

Vyrábíme  široký sortiment dřevěných obalů pro přepravní balení. Bedny, palety, podlahy i bednění. Naše obaly odpovídají mezinárodní směrnici ISPM 15.


KLAPPY BOX

KLAPPY BOX je vysoce odolný praktický přepravní a skladovací obal. Bedna KLAPPY BOXU se skládá z podkladové palety, pláště a víka z překližky. V závislosti na přepravovaném/skladovaném produktu je možné bednu vybavit funkčními výplněmi nebo fixacemi z různých materiálů (pěnový polyetylen, dřevo, plast, karton atd.).


GRANBY BOX

GRANBY BOX je vysoce odolný přepravní a skladovací obal. Dřevěná bedna GRANBY BOX se skládá z podkladové palety, pláště a víka z překližky. Dále je možné bednu vybavit výplněmi nebo fixacemi z  různých materiálů (pěnový polyetylen, dřevo, plast, karton atd.) v závislosti na přepravovaném/skladovaném produktu.pdf Katalog obalových materiálů