Formátovací stroje slouží k automatickému skládání klopových krabic do prostorového tvaru.

Tyto stroje bývají také součástí automatické linky a plně nahrazují lidskou práci. Stroj odebere klopovou krabici ze zásobníku, utvoří z ní prostorový tvar a na spodní klopy nalepí lepicí pásku nebo vhodné lepidlo. Připravenou krabici k naplnění posune pomocí dopravníku a po naplnění ji lze opět automaticky zalepit pomocí zalepovacího stroje.

Stroje na skládání krabic

Stroje na skládání krabic

Proč formátovací stroj?

Při srovnání s ruční manipulací s krabicemi přináší investování do formátovacího stroje spoustu výhod:

  • výrazně se uspoří lidská práce
  • sníží se náklady
  • lze pracovat v nepřetržitém provozu
  • výrazně se zvýší rychlost balení
  • sníží se chybovost balení

V naší nabídce jsou stroje špičkové kvality. Je možnost jejich začlenění do výrobní nebo balicí linky.

Součástí našich služeb je samozřejmost záruční a pozáruční servis včetně dostatečných zásob náhradních dílů.Pro více informací o našich strojích kontaktujte naše specialisty na adrese stroje@tart.cz nebo telefonicky na číslech +420 724 229 342 (Morava) a +420 602 571 253 (Čechy).Formátovací stroj na skládání krabic F105

Poloautomatický formátovací stroj pro skládání krabic F105

Jednoduchý poloautomatický stroj F105 slouží pro automatické skládání klopových krabic, které ušetří až 50 % pracovního času. Rozložené krabice vkládá operátor ručně, stroj automaticky složí spodní klopy a krabice je připravena k plnění. Pro další krok může být použit zalepovací stroj, který přelepí horní i spodní klopy krabice po tom, co jsou ručně složeny.

Leták F105 ke staženíPoloautomatický formátovací stroj pro skládání krabic PS50-TBFormátovací stroj na skládání krabic PS50-TB

Jednoduchý poloautomatický stroj PS50-TB slouží pro skládání klopových krabic, který ušetří až 70 % pracovního času. Před začátkem procesu je nejprve potřeba ručně stroj nastavit na konkrétní velikost krabice. Dále pak operátor ručně vkládá rozložené krabice. Stroj automaticky složí spodní klopy krabice a nachystá ji k plnění operátorem. Po jejím naplnění operátor ručně sklopí horní klopy a pošle krabici stisknutím vypínače k zalepení lepící páskou (dolní i horní klopy).

Leták PS50-TB ke stažení


Automatické formátovací stroje na skládání krabic F144/F344Formátovací stroj na skládání krabic F144/F344

F144/F344 jsou automatické formátovací stroje, které slouží pro rychlé skládání klopových krabic. Jsou vhodné pro menší velikosti krabic. Stroj má integrovaný zásobník, z něhož si bere jednotlivé krabice, které jsou skladovány na plocho, složí je a spodní klopy zalepí lepicí páskou. Následně krabici posune k naplnění. Tyto stroje pracují plně automaticky a lze je použít jako součást balicí linky. Jejich seřízení na konkrétní rozměry krabic je rychlé a jednoduché.

  Leták F144/F344 ke stažení


 

Automatické formátovací stroje na skládání krabic F145/F345Formátovací stroj na skládání krabic F145/F345

F145/F345 jsou automatické formátovací stroje, které slouží pro rychlé skládání klopových krabic. Jsou určeny pro střední velikost krabic. Stroj má integrovaný zásobník, z něhož si bere jednotlivé krabice, které jsou skladovány na plocho, složí je a spodní klopy zalepí lepicí páskou. Následně krabici posune k naplnění. Tyto stroje pracují plně automaticky a lze je použít jako součást balicí linky. Jejich seřízení na konkrétní rozměry krabic je rychlé a jednoduché.

Leták F145/F345 ke stažení

Automatické formátovací stroje na skládání krabic F146/F346

Formátovací stroj na skládání krabic F146/F346

F146/F346 jsou automatické formátovací stroje, které slouží pro rychlé skládání klopových krabic. Jsou určeny pro největší velikost krabic. Stroj má integrovaný zásobník, z něhož si bere jednotlivé krabice, které jsou skladovány na plocho, složí je a spodní klopy zalepí lepicí páskou. Následně krabici posune k naplnění. Tyto stroje pracují plně automaticky a lze je použít jako součást balicí linky. Jejich seřízení na konkrétní rozměry krabic je rychlé a jednoduché.

Leták F146/F346 ke stažení
Automatické formátovací stroje na skládání krabic HM145/HM146Formátovací stroj na skládání krabic HM145/HM146

HM146/HM146 jsou automatické formátovací stroje, které slouží pro rychlé skládání klopových krabic. Jsou určeny pro střední a větší krabice. Při lepení spodních klop se nepoužívá lepicí páska, ale přímo lepidlo. Stroj má integrovaný zásobník, z něhož si bere jednotlivé krabice, které jsou skladovány na plocho, složí je a spodní klopy zalepí hot melt lepidlem. Následně krabici posune k naplnění. Tyto stroje pracují plně automaticky a lze je použít jako součást balicí linky. Jejich seřízení na konkrétní rozměry krabic je rychlé a jednoduché.

Leták HM145/HM146 ke stažení